יוליה קינדלר
יוליה קינדלר
בתים רבים עברתי בחיי. נולדתי בעיר יקטרינבורג שבערי אורל ברוסיה הקרה ואז החלה הקרוסלה להסתובב. בגיל שנתיים עליתי לישראל וגרתי בת"א, אח"כ ב"ש, קאזחסטן, ת"א, רוסיה, ב"ש, שירות באילת. כשהחלטתי ללמוד כאן באוניברסיטה עברתי למעונות.
היה משהו קצת מרגש ו"הרבה" נוח במעונות ( 10 דקות מהדלת של
החדר לכיתה). חשבו בשבילך על הכול: מיטה, שולחן, ארון, מטבח, אינטרנט ואפילו חדר כביסה וחדר לימודים, וכשנשבר אז באים לתקן. אבל משהו היה חסר, אפילו קיבלתי שותפה מקסימה לחדר ועדיין חסר לי דבר מה.
הייתי באמצע השנה
הראשונה ושני בחורים חיפשו שותפה בשכונת התקווה. חשבתי שזה יכול להיות נחמד ובהזדמנות הראשונה הלכתי לראות את הדירה. ברגע שנכנסתי הרגשתי את השמש עוטפת אותי מכף רגל ועד ראש. התיישבתי על הספה. הכרתי את אחד השותפים ותוך חמש דקות ידעתי שזו הדירה שאגור בה. אחריי שבועיים עברתי.
זאת בעצם הפעם
הראשונה שבחרתי היכן אגור, לא משפחתי, לא הצבא, ולא הנסיבות, אני בחרתי !אף פעם קודם לא הרגשתי כול כך בבית. בדרך מהלימודים הייתי מחכה לבוא הביתה ובשבתות הייתי מטפחת את הגינה. כשהייתי מבשלת, השותפים היו מצטרפים וכולנו התאהבנו בארוחות המשותפות האלה. בישלנו יחד ועבדנו בגינה. יום אחד, מצאתי כלבה משוטטת והעזתי לשאול את שותפיי אם אני יכולה להביא אותה לגור איתנו, והם הסכימו. מאז, יש לי את להלה! צבענו את הבית וכתבנו על הקיר מילים אופטימיות על כשהעולם יהיה אחד ותשרור אחווה ואהבה. אירחנו המוני חברים ואפילו הזמנו את המשפחות שלנו לארוחת חנוכה. איזה כיף זה שאפשר לארח 20 איש! או 30. כל החברים שלנו כבר יודעים שהכי כיף אצלנו וקרו מקרים שחבר או חברה שבאו לערב נשארו אצלנו שבוע. בשבילי ככה זה בית
.
ירדן הוכמן
ירדן הוכמן
אומרים שהכי כיף לגור בבית של ההורים תכלס למי יש כוח
לחשוב על חשבונות, נקיון והכי חשוב - לוותר על האוכל של אימא.
המעבר
לתקווה היתה נחיתה קלה בשבילי. שוק התקווה הזול במרחק של רחוב ודירה גדולה ומפנקת במחיר נמוך בסטנדרטים של תל אביב, מסלול לא פשוט אבל שווה לעצמאות.
כבונוס ,אני במרחק של אוטובוס או רכיבה באופניים במקסימום מכל עבודה או מקום בילוי בהם אחפוץ. אין צורך באחזקת מכונית והארנונה והמים זולים כי יש הנחה לסטודנטים. יחד עם המלגה זה קצת רמאות לא?
איליה ברבנר

כמו פיסה קטנה של פעם שמעולם לא הייתי חלק ממנו, מביטה עליי חנות צילום עם פוסטרים מהאייטיז ושלל רב של מצלמות פילם שתפסו רגע מתל אביב של הגזוז והשנדי. נדמה כי בשכונת התקווה הזמן נע על ציר אחר, בועה בבועה של תל אביב. את הסוודר הנושן לובשת הגברת בחנות מאז שהיא קנתה אותו, בימים בהם היה הצעקה האחרונה ולא פריט היפסטרי מתוחכם שמתנער מכל ערכי התרבות עם לבוש לא-אופנתי במכוון.

מונית שירות מספר 16, מחזירה אותנו בלילות שישי מהמרכז הקוסמופוליטי אל הסמטאות הצרות של התקווה והקיוסק עם המוכר שצועק "מה?" בלי סיבה מיוחדת. הלילות כאן אפופים בריח אחר, אולי אלו הן המאפיות של דרך ההגנה שממלאות את קיבתנו במאנץ´ של הלילה, אולי הרחובות שפולטים עם רדת החושך את כל המולת היום. הערב כאן הוא רב ולפעמים אתה עוזר לשכנה מהפיליפינים לסחוב שולחן לחנות בה היא עובדת. אני פורס שטיח ומביט על הגגות של תל אביב, כשעזריאלי לפני ושוק התקווה מאחורי, אני מרגיש פתאום בבית.

איליה ברבנר

 שכונת התקווה - סטודנטים מספרים