"...השנה היתה 1924, נדבן יהודי בשם מאיר געצל שפירא בדיוק השלים רכישת חלקת אדמה חקלאית בפרדסים בין יפו לתל אביב. אל מול עיניו, דמיין שפירא שכונה כפרית שקטה עם בניינים נמוכי קומה וחלקות אדמה קטנות ליד כל בית. סוג של פרבר ציורי לתל אביב העירונית.... "
כמו אז כשצעד הנדבן היהודי ברחובות השכונה וליבו התמלא גאווה, כך גם היום, למרות כל התהפוכות העוברות על שכונת שפירא, תושביה עדיין מביטים בשכונה וליבם מתמלא גאווה להיות חלק ממנה.

היום, כשעברו כמעט מאה שנה, אוםי השכונה לא השתנה בהרבה. מתגוררים בה כיום כ-8,500 תושבים, וגם היום ניתן למצוא בה בתים נמוכי קומה עם חצרות קטנות, רחובות צרים ופסטורליים, אנשים חמים ואדיבים ובעיקרשלווה ושקט שיגרמו לך לשכוח שזו תל אביב.

שכונת שפירא ממוקמת לדרום לשכונת נווה שאנן ומהווה חלק מהגוש הדרומי הנמצא בין כוונותיה של העירייה להשקעה ופיתוח כחלק בלתי נפרד מעיר.
השכונה גובלת ממערב בשכונת פלורנטין הצעירה ומדרום בשכונת קריית שלום וגני הטבע המסקרנים. כיאה לשכונה תל אביבית טיפוסית, מוקפת שכונת שפירא במספר צירי תחבורה ראשיים דרכם אפשר להגיע לכל מקום בתל אביב. בנוסף, עוברים בתוך השכונה קווי אוטובוס ומוניות שירות בכל שעות היום והלילה. אם זה לא מספיק, במרחק כמה דקות הליכה צפונה מגיעים לתחנה המרכזית החדשה דרכה אפשר לנסוע כמעט לכל מקום בארץ.

בשנת 2006 הוקמה עמותת -"הפרדס" עמותה לפיתוח קהילתי בשכונות שפירא וקריית שלום. העמותה הוקמה על ידי צעירים מהשכונה ומחוצה לה. העמותה פעילה במגוון תחומים. מפעילה בין היתר את "מרכז המידע של שפירא וקריית שלום" במרכז הקהילתי בשפריא שהוקם על ידי פעילי שכונת שפירא ותושבי השכונה כחלק מתוכנית האב לשכונת שפירא, בין היתר מפעילה שתי קבוצות סטודנטים תושבי השכונה ועשייה רבה בתחום הקיימות והגינות הקהילתיות.

שכונת שפירא, כמו שאר השכונות הדרומיות בתל אביב, עומדת לפני מהפך סביבתי וחברתי רחב ידיים. עיריית תל אביב מאפשרת תקציבי פיתוח ושדרוג ומעודדת את האוכלוסייה הצעירה ככלל והסטודנטיאלית בפרט לגור בשכונה ולמצוא פתרונות דיור זולים ועדיין להישאר קרובים למרכז.

אם השאיפה שלך היא לגור בתל אביבי בשכירות זולה יחסית, ליהנות מצד אחד מהקרבה למרכז ומצד שני משקט ושלווה ולהיות חלק מקהילה אכפתית וחזקה, שכונת שפירא היא הפתרון המושלם עבורך.

רשימת כתובות המגורים בהן ניתנת המלגה.

 
מפת שכונת שפירא

 שכונת שפירא - מידע כללי