יגאל פייגין
איגור פייגין
חלטתי לעבור לשכונה, לא אשקר, בגלל המלגה הכלכלית הנדיבה. מדובר באחת המלגות היותר משתלמות מבחינה כמות הכסף שניתן לעשות לעומת כמות השעות שצריך להשקיע בהתנדבות.
השכונה בעלת אופי סוציו-אקונומי חלש יחסית, מתגוררים בה בעיקר אזרחים ילידי ישראל מרקע נמוך, עולים חדשים ומהגרי עבודה. בלילות יש אווירה קצת לא נעימהבנוסף יש הזנחה רבה מצד הרשויות והייתי רוצה לראות טיפול רב יותר בשכונה מצד גורמי העירייה. בדיוק בשל כך אני שמח על פרויקט הדיור שמבשר אופק חדש לשכונה ולכלל דרום העיר תל אביב. ניכר שיש שינוי רציני באופן בו העירייה מתייחסת לעתיד העירוני והתקווה היא שביחד עם הסטודנטים ופרוייקטים עסקיים ושכונתיים נוספים נתחיל לראות שינוי משמעותי. זאת עקב העובדה שלצד כלל הדברים השליליים לעיל, יש גם המון נקודות חיזוק. סך הכל מדובר באזור עירוני המהווה המשך ישיר של תל אביב ה"מגניבה". שדרות רוטשילד, הידועה והמרכזית אשר שוויון הנדל"ני מוכר וידוע לשמצה, נמצאת במרחק של כמה דקות הליכה. שכונת פלורנטין מהוות המשך ישיר של שכונת נווה שאנן. כך גם התחנה המרכזית החדשה, אשר נמצאת בלב השכונה ואשר מהווה מרכז תחבורה ארצי ועירוני של מוניות שירות, שחלקן פועלות כמעט 24 שעות ביממה, המגיעות למרכז העיר (קו 5) ולים (קו 4). בקיצור, כיף לראות את ההווי הסטודנטיאלי המתפתח ובסופו של יום, נראה שהעתיד מאיר פניו לקידום השכונה."
עמית פרג
עמית פרג
"עברתי לשכונה לפני יותר משנתיים כשאני ובן זוגי חיפשנו מקום זול ונעים (בעיר יקרה ולא תמיד נעימה). מצאנו את הדירה שלנו (המכונה "הצימר") ברחוב פרנקל פינת צ'לנוב. דירה קטנה עם גג ענק ויפה. המעבר לדרום העיר לא היה פשוט והיה מלווה בהתרחקות מסויימת מהחברים ובשאלות חוזרות ונשנות - "את לא מפחדת?" - לא אני לא מפחדת!! וגם החברים התרגלו והחלו להגיע. באמצע השנה נודע לי על הקמתה של מנהלת הדיור ועל האפשרות לקבל מלגה. שמחתי מאוד שהדירה שלי נכללת בתחומי הפרויקט ומיד נרשמתי. המלגה מאפשרת לי מרווח נשימה ואפשרות להמשיך ללמוד ולעבוד. לאט לאט, הכרתי את השכונה והקסם שלה -השקט, שוק לוינסקי, גלריות קטנות ואנשים טובים. בשנה הראשונה התנדבתי במועדונית פלורנטין - העברתי חוג דרמה לנערים וכך יצא לי להכיר את תושבי השכונה וסטודנטים נוספים בפרויקט. השנה אני מתנדבת במועדונית בשכונת שפירא- בעיקר בעזרה בשיעורי הבית. ההתנדבות ממלאת אותי שמחה ותחושה אמיתית של נתינה! בכלל, מאז שעברתי לגור בשכונה התחלתי להתעניין בנושא הפליטים ובמצבן של שכונות דרום העיר. המצב לא פשוט ויש עוד הרבה מה לעשות.
אז אם אתם גם מחפשים מקום נעים לגור בו בתל אביב וגם אתם אנשי עשייה וחברה- פשוט תבואו."

 נווה שאנן - סטודנטים מספרים