יולי קובבסניאן
יולי קובבסניאן
בחרתי לגור בשפירא משיקולים כלכליים אבל לא רק. חשבתי על איזור דרום תל אביב כאופציה
ושפירא הכי קרצה לי מכל השכונות. שמחתי לגלות שהשנה היא נכנסה לרשימת השכונות שהמנהלת תומכת בהן. אני אוהבת את האוירה שיש בשכונה, בתוספת הנוף, עם נמוכי הקומות שכל כך מאפיינים את שפירא.
אני מתנדבת כרכזת של השכונה ומשמשת כתובת לפניות של סטודנטים המתגרוררים בשכונה, אנו דואגת להפנות אותם למנהלת ולמצוא להם מענה. אני נהנית מהמפגש עם סטודנטים ברמה הבין אישית, שהתפקיד הזה מאפשר לי.
אני ממליצה להצטרף למלגה כי ישנם פתרונות דיור מגוונים בשכונות הדרומיות של תל אביב ובמחירים סבירים יחסית, מקומות התנדבות מרובים המותאמים לכל אחד ואחד מהסטודנטים של המלגה. וכל זה תמורת סכום כספי יפה ושעות התנדבות ריאליות. אני בתור בחורה לא חווה חוסר נעימות בשכונה מבחינה בטחונית.
שפירא נוחה להגעה לאוניבסריטה, קו 126 הוא מוביל. ישנן קבוצות שמתארגנות בשכונה(מפגשי פיקניק ועוד)
שכל אחד יכול לקחת חלק מהן ולהנות מהאוירה היחודית של שפירא.

 
דמיטרי קינבסקי
דמיטרי קינבסקי
בחרתי להצטרף למלגה כי הייתי צריך תמיכה ואני לומד באוניברסיטת תל אביב, והפתרון שמנהלת הדיור מציעה הוא הכי הגיוני. לגור בשכונות הדרומיות בתל אביב יותר משתלם כלכלית. לפני שכונת שפירא גרתי בנווה שאנן. אני אוהב בשכונה את הירוק, הטבע, הציפורים והשקט(אם השכנים לא מפריעים). אני נוסע הרבה בשכונה אז אני מכיר טוב את האזורים היפים והשקטים. אני מתנדב בכפר שלם ומראיין אנשי בקשר להיסטוריה לקראת ההשקה של ספר על הכפר. ישנם סיפורים מאוד מעניינים שאני שומע מאנשים במהלך הראיונות, ואני נהנה מההתנדבות ומהתפקיד הזה. אני ממליץ להצטרף למלגה בגלל שיש מרקומות מעניינים שאפשר להתנדב בהם בתמורת סכום נדיב של כסף. אני חושב שהיתרון המשמעותי ביותר לגור בשפירא הוא המחירים הזולים. חוץ מזה, נוח להגיע לאוניברסיטה, ואני בתור סטודנט נהנה מכל היתרונות שמהלת הדיור מציעה לי.
שני מנחם

בחרתי להצטרף למלגה כי שפירא היא השכונה שבה גדלתי, לכן לשכור בה דירה (דבר המשתלם כלכלית) לא היה צעד דרסטי/מפחיד מבחינתי. אני אוהבת בשכונה את הרב גוניות של האנשים, את התרבויות הרבות שנפגשות וחיות פה ביחד. אני מתנדבת במרכז הלמידה של מתנ"ס שפירא. מעבר לערך המוסף שמקבלים מלעזור לתלמידים, כיף לשמוע מהם ולדבר איתם על דברים שגם לא קשורים ללימודים. הייתי ממליצה להצטרף למלגה כי מעבר לעזרה הכספית, ההתנדבות (שאינה תובענית מדי) מאפשרת לך להשפיע על משהו בשכונה שבה אתה גר וזה בהחלט גורם להרגשה טובה. השכונה קרובה מאוד לאיזורי הבילוי (פלורנטין, רוטשילד), ובנוסף התחנה המרכזית, שנמצאת ממש קרוב, מאפשרת להגיע בעזרת תחבורה ציבורית כמעט לכל מקום.

שני מנחם

 שכונת שפירא - סטודנטים מספרים